MARMARA DEPREMİ - ŞUBAT/2023

1999'dan 2023'e: Kocaeli yerinde sayıyor

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Dülger, 1999’da gerçekleşen deprem sonrası şehirde hala devam eden yıkım çalışmaları olduğunu belirterek Kocaeli’nin olası bir depreme hazır olmadığını söyledi.

Dülger: 'İstanbul depreminde ilk Kocaeli kurtarılmalı'

TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger yaptığı açıklamada, “Kocaeli şuanda Türkiye ekonomisine bakan bir şehir, İstanbul depreminde ilk olarak Kocaeli’nin kurtarılması gerekir.” dedi.

"İstanbul’da çok nüfus var ama Kocaeli üretim ve sanayi şehri"

11 ili etkileyen deprem sonrası Mimarlar Odası Şube Başkanı Alper Dülger, beklenen Marmara Depremi ile ilgili Kocaeli’nin önemine dikkat çekerek, “Kocaeli, ekonomik anlamda ülkeye bakan bir şehir. Öncelikle Kocaeli’nin kurtarılması gerekiyor. İstanbul’da çok nüfus var ama Kocaeli üretim ve sanayi şehri” dedi

Dülger: İstanbul Depremi’nde ilk Kocaeli kurtarılmalı

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger “İstanbul depreminde ilk olarak Kocaeli’nin kurtarılması gerekir” dedi

Alper Dülger: “Deprem öncesi asıl önemli olan Kocaeli’dir”

“İstanbul depremi gerçekleştiğinde İstanbul’dan daha önce müdahale edilmesi gereken şehir Kocaeli’dir. Kocaeli, ekonomik anlamda ülkeye bakan bir şehir. Öncelikle Kocaeli’nin kurtarılması gerekiyor. İstanbul’da çok nüfus var ama Kocaeli üretim ve sanayi şehri. Olası bir depremde bütün yardımlar Kocaeli üzerinden gidecek” dedi.

“Öncelikle Kocaeli’nin kurtarılması gerekiyor”

Mimarlar Odası Şube Başkanı Alper Dülger, olası Marmara Depremi ile ilgili Kocaeli’nin önemine dikkat çekerek, “Kocaeli, ekonomik anlamda ülkeye bakan bir şehir. Öncelikle Kocaeli’nin kurtarılması gerekiyor. İstanbul’da çok nüfus var ama Kocaeli üretim ve sanayi şehri” dedi

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger: Kocaeli plansız ve hazırlıksız bir kent!

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Alper Dülger bugün İzmit kent merkezinde yer alan Mimarlar Odası Taş Bina’da ‘Afete dönüşen depremler kaderimiz değil’ başlıklı bir basın toplantısı düzenledi.

Kocaeli’de deprem için neler yapılmalı?

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Alper Dülger bugün İzmit kent merkezinde yer alan Mimarlar Odası Taş Bina’da bir basın toplantısı düzenledi. ‘Afete dönüşen depremler kaderimiz değil’ başlıklı basın açıklamasında Dülger kentimizde yaşanacak olası sorunlardan da bahsetti.

Dülger: Deprem öncesi asıl önemli olan Kocaeli’dir

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger depremin ardından yaptığı açıklamada, “İstanbul depremi gerçekleştiğinde İstanbul’dan daha önce müdahale edilmesi gereken şehir Kocaeli’dir” ifadelerini kullandı.

İZMİT HALKEVİ - EKİM/2022

Mimarlar Odası’ndan Halkevi tepkisi: “İzmit'in yeni bir meydana değil, tarihi değerlere ihtiyacı var”

Restorasyonu yılan hikayesine dönen İzmit Halkevi binasının yıkılması gerektiğini söyleyen AK Parti Milletvekili Fikri Işık’a tepki gösteren Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger, “1930'larda inşa edilmiş bir yapıyı eski İzmit'in önünü açmak için yıkmayı istemek tarih bilmezliktir” dedi

Mimarlar Halkevi binasının restorasyonuna talip

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger, Halkevi binası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu bina yerinde dönüşmek zorunda. Mimarlar Odası olarak her şeyi ile altından kalkarız. Bu konuyu da üstelenebilecek bizden daha yetkili bir yapı yok” dedi

Mimarlar Odası Kocaeli, Halkevi’ne talip oldu

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, dördüncü kez ihaleye çıkan ancak sonuçlandırılamayan Halkevi restorasyon ve güçlendirme çalışmasına talip olduğunu açıkladı. Oda Başkanı Alper Dülger, “Başka yere taşınması gibi alternatifleri yok. Siyasi tartışmalara alet edilmemeli” dedi.

Mimarlar Odası, Halkevi restorasyonuna talip

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger bugün Taş Bina’da son günlerde kentte tartışma konusu olan İzmit Halkevi binası hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi. Dülger, “Halkevi binası yerinde restore edilecek başka bir şansı yok” dedi.

Mimarlar Odası Halkevi Restorasyonuna gönüllü

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, dördüncü kez ihaleye çıkan ancak sonuçlandırılamayan Halkevi restorasyon ve güçlendirme çalışmasına talip olduğunu açıkladı. Oda Başkanı Alper Dülger, “Başka yere taşınması gibi alternatifleri yok. Siyasi tartışmalara alet edilmemeli” dedi

ÇELİK HADDEHANE - AĞUSTOS/2022

Kartepe'deki haddehane projesi | Mimarlar Odası: İnsan hayatı, şirketlerin karından daha değerlidir

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, Kocaeli Kartepe’de Yıldızlar Yatırım Holding tarafından yapılması planlanan haddehaneye dair basın toplantısı düzenledi.

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi: Kente de insanına da ihanettir.

Kartepe’de demir çelik fabrikası yapılması talebine istinaden Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi basın açıklaması yaptı.

Mimarlardan haddehane açıklaması: Bu şehre ihanet etmeyin

Kocaeli Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger, Kartepe’de yapılması planan hadddehane ve çelikhane tesisi ile ilgili, “Kocaeli’de bir kişinin hayatı dahi milyarlar sunan fabrikatörlere emanet edilemez. ÇED toplantısında tesisin yönetmeliğe uygun olduğunu tespit ederseniz bu şehrin insanına ihanet edersiniz” dedi

Alper Dülger, “Bu Şehrin İnsanına İhanet Edersiniz!”

Kocaeli Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger, Kartepe’de yapılması planlanan haddehane ve çelikhane tesisi ile ilgili bugün açıklamada bulundu. Şube yöneticilerinin de katıldığı programda konuşan Dülger, “ÇED toplantısında tesisin yönetmeliğe uygun olduğunu tespit ederseniz bu şehrin insanına ihanet edersiniz” dedi

Mimarlar: 'Kartepe’ye haddehane tüm kenti olumsuz etkileyecek'

Kartepe’de Yıldızlar Holding tarafından yapılması planlanan haddehane ve çelikhane projesinin ÇED toplantısı yaklaşırken Kocaeli Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger “Çok kritik bir eşikteyiz. İstihdamla makyajlanamayacak bir durum söz konusu. Tüm Kocaeli etkilenecek. Trafikte, hava kirliliğinde bunları göreceğiz. Bu kötülüğü bu şehre yapmayın” dedi.

MO: “Kocaeli’nin havası sınır kirliliğinin üzerinde kirli”

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Kartepe’ye yapılması planlanan Çelikhane ve Haddehane Projesi’ne dair bugün MMO Taş Bina’da toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Alper Dülger, “Kocaeli’nin havası sınır kirliliğinin üzerinde kirli” ifadelerini kullanarak tüm vatandaşlara 4 Ağustos tarihinde yapılacak olan ÇED Toplantısına katılmaları için çağrıda bulundu.

Mimarlar ÇED Toplantısı öncesi bir araya geldi “Kocaeli’nin havası sınır kirliliğinin üzerinde kirli”

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Kartepe’ye yapılması planlanan Çelikhane ve Haddehane Projesi’ne dair bugün Mimarlar Odası Tarihi Taş Bina’da toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Alper Dülger, “Kocaeli’nin havası sınır kirliliğinin üzerinde kirli” ifadelerini kullanarak tüm vatandaşlara 4 Ağustos tarihinde yapılacak olan ÇED Toplantısına katılmaları için çağrıda bulundu.

KAÇAK YAPILAŞMA - TEMMUZ/2022

Alper Dülger: Yasal süreçlerin çok uzun sürmesi Kocaeli’de kaçak yapılanmayı artırıyor!

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 23. Anma yıldönümünde açıklama yapan Kocaeli Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger, “Kentimizde kaçak yapılanmada mevcut sayının artmasının nedeni yasal süreçlerin çok uzun sürmesidir” dedi.

Mimarlar Odası tepkili: "Bu yapı yasal değil"

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Alper Dülger, TMMOB Odaları Binası yanında yer alan bölgede yapılan yapıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Dülger, binaları yanında yapılan yapının yasal bir yapı olmadığını belirterek çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Mimarlar Odası’ndan sert tepki; “Kentin göbeğinde kaçak yapı inşa ediliyor, Büyükşehir de İzmit Belediyesi de engel olmuyor”

Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger, “Büyükşehir Belediyesi’ne de İzmit Belediyesi’ne de haber verdik. Yapılar mühürlendi ancak bayram tatili fırsat bilinip yeniden inşa edilmiş. Yerel idare buna nasıl müdahale edemiyor?” dedi.

Alper Dülger: Konunun peşini asla bırakmayacağız

Mimarlar Odası Taş Bina’nın yanı başındaki kaçak yapı inşaatına belediyelerin ses çıkarmamasını eleştiren Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger, “Konunun peşini asla bırakmayacağız” dedi